O‘zbekiston pavilyoniga Amerika delegatsiyasi tashrif buyurib, dizayn va barqarorlik yangiliklarini maqtadi
AQSHning Minnesota shtatidagi “EXPO 2031” ko‘rgazmasi bosh direktori Vendi Midley boshchiligidagi AQSH delegatsiyasi “EXPO 2025” ko‘rgazmasidagi O‘zbekiston pavilioniga tashrif buyurdi.
Mehmonlar O‘zbekistonni nufuzli “German Design Award” va “Red Dot” mukofotlaridagi g‘alabalari bilan tabriklab, mamlakatimiz an’analari va madaniyati uyg‘un tarzda ochib berilgan pavilionimiz konsepsiyasi va me’morchiligini, shuningdek, 2030-yilgacha bo‘lgan davrda “yashil” energetika bo‘yicha zamonaviy loyihalarni yuqori baholadilar.
🌍 Eslatib o‘tamiz, “EXPO 2031” Butunjahon bog‘dorchilik ko‘rgazmasi 2031-yil 1-maydan 15-oktabrgacha qadar AQSHning Minnesota shtatida “Inson/tabiat” mavzusida bo‘lib o‘tadi. U barqaror rivojlanish, innovatsiyalar, oziq-ovqat xavfsizligi va global iqtisodiyotga bag‘ishlanadi.
Delegatsiya pavilionimizning noyob yechimlari bo‘lmish harakatlanuvchi platforma, yaqin masofa aloqasi (NFC) uskunasidan foydalanish imkoniyati hamda ko‘rgazma tugagach Nukus shahridagi ekspozitsiyani qayta yaratish rejalariga urg‘u berdi.

American Delegation Visits Uzbekistan Pavilion at Expo 2025, Praises Design and Sustainability Innovations
The Uzbekistan Pavilion at Expo 2025 was visited by an American delegation headed by CEO Wendy Meadley, EXPO 2031.
The guests congratulated Uzbekistan on winning the prestigious German Design Award and Red Dot awards, praising the concept and architecture of the Pavilion, which harmoniously reveals the traditions and culture of our country, as well as modern projects on "green" energy until 2030.
🌍 As a reminder, the EXPO-2031 World Horticultural Exhibition will be held in Minnesota (USA) from 1 May to 15 October 2031 under the theme "Man/Nature". It will focus on sustainable development, innovation, food security and global economy.
The delegation noted the unique solutions of our Pavilion - a moving platform, the use of NFC tags and plans to recreate the exposition in Nukus after the exhibition.